پ, 02/08/1401 - 08:04 Admin Kerman
رئیس سازمان بسیج فرهنگیان استان کرمان:

آموزش و پرورش، مهمترین بستر نهادینه سازی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی ایران است.

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان استان کرمان در مراسم صبحگاه مشترک اداری اداره کل آموزش و پرورش استان، گفت: آموزش و پرورش، مهمترین بستر نهادینه سازی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی ایران است.

به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، محمد علیرضایی با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب که آینده کشور را متاثر از حکمت معلمان می دانند، افزود: سند تحول بنیادین از خود ما باید شروع شود، باید بتوانیم خودمان را با این اسناد بالادستی همراه و هماهنگ کنیم.

وی گفت: رسالت اصلی آموزش و پرورش، تربیت نسل تمدن ساز است که مولفه های تمدن نوین هم عبارتند از: عدالت، استکبارستیزی، ظلم ستیزی و علم و فناوری که به ما قدرت می دهد، باید به این مولفه ها تکیه کنیم که مامور انتقال این مفاد، معلمان هستند تا این اصول اساسی را به نسل بعد منتقل کنند که در این راستا جبهه فرهنگی میدان داری می کند، قلب این جبهه فرهنگی آموزش و پرورش و قلب آموزش و پرورش معلمان هستند که به عنوان رهبران نظام آموزشی از آن ها یاد می شود.

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان استان کرمان اظهار کرد: شاخص اثرگذاری معلمان اخلاص است، معلمان این اخلاص را در عمل هم نشان می دهند، راهبرد کلان قرآنی هم آیه "الا بذکر الله تطمئن القلوب" است که اگر رابطه مان را با خدا محکم تر کنیم، گره ها را با اخلاص و رابطه خوب با خدا می توانیم بگشاییم.

علیرضایی گفت: اصول بیانیه گام دوم، اندیشه سازی، حکمت و جهاد هوشمندانه است و وظایف بیانیه جریان شناسی، جریان سازی و مطالبه گری است.

وی با بیان این که شهید سلیمانی رهبری را حکیم خوانده است، تصریح کرد: موضوع امامت در بیانیه گام دوم انقلاب مطرح شده، رهبری با عنوان نایب امام زمان و مردم به عنوان امت اسلامی در نظر گرفته شده اند، توسعه عدالت، استکبارستیزی، استیفای حقوق مستضعفان و قشرهای آسیب پذیر و موضوع جریان نفوذ توسط افرادی که به دنبال تغییر هویت نظام هستند هم از موضوعات طرح شده در بیانیه گام دوم انقلاب هستند.

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان استان کرمان بیان کرد: باید نسبت به تهدید و تحریف اصل انقلاب و جایگزینی واقعیت ها حساس و هوشیار باشیم، برخی در فضای رسانه ای مجازی بیشترین بهره را در این خصوص می برند، شور حسینی به اضافه شعور مهدوی هم از ارزش های یاد شده در سند تحول بنیادین است که به آن اشاره شده است.

برچسب
مطالب مرتبط

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.